3 patarimai kaip pasirinkti saugų augintinių šampūną

3 patarimai kaip pasirinkti saugų augintinių šampūną

Kodėl tai svarbu?

Statistika stulbinanti... 5% visų šunų vėžio atvejų yra paveldimi, o likusius 95% lemia aplinkos veiksniai (dažniausiai netinkama mityba, tuomet toksinai, tarša...).

Vėžys yra pagrindinė vyresnių nei dvejų metų šunų mirties priežastis. Todėl labai svarbu, kuo labiau sumažinti, mūsų šunų, kenksmingų aplinkos veiksnių poveikį.

Šunų savininkai pradeda suprasti, kaip svarbu maitintis natūralia sveika mityba; jie taip pat atmerkia akis dėl skiepų, taip pat nuo blusų ir erkių gydymo priemonių bei kitų pesticidų, pavyzdžiui, vaistų nuo širdies kirmėlių, keliamo pavojaus. Tačiau ne mažiau svarbūs yra ir priežiūros produktai.

Kodėl turėtume sutelkti dėmesį į šunų priežiūros produktus?

Ar žinojai, kad didžiausias šuns organas yra jo oda, kuri atsakinga už kūno apsaugą nuo sužeidimų ir ligų?

Ar nustebtumėte sužinoję, kad jūsų šuns oda yra daug plonesnė ir jautresnė nei jūsų?

Tai tiesa. Jūsų šuns epidermis (oda) yra nuo trijų iki penkių ląstelių storio, o žmogaus - ne mažiau kaip 10–15 ląstelių. Būtent todėl pasirinkti saugų ir netoksišką produktą yra gyvybiškai svarbu. Deja ne visada lengva...

Dėl šių priežasčių, mes sukūrėme savo natūralų ZENOO šampūną, kad apsaugoti tiek savo, tiek klientų kailiukus.

Šiame straipsnyje mes pateiksime 3 paprastas patarimus, kaip išsirinkti saugų ir tikrai natūralų šunų šampūną.

Sulfatai

Nors yra nemažai cheminių ingredientų, dėl kurių produktas gali būti tirštesnis, dažniausiai naudojami yra sulfatai. Sulfatai taip pat suteikia putojimo, glotnumo ir žvilgančio kailio / plauko pjūtį.

Taip pat šios medžiagos “sugauna” nešvarumus, kuriuos vėliau nuskalaujame.

Tačiau, sulfatai taip pat pašalina natūralų aliejų nuo jūsų šuns odos ir kailio, kas kelia didelį dirginimą ar net alergijas.

Jei į sudirgusias vietas nepaklius infekcija, greičiausiai niekada nepastebėsite jokių pažeidimo požymių. Dažniausiai tam trukdo ilgas ir tankus kailis.

Kaip atpažinti sulfatus? 

Du dažniausiai naudojami sulfatai yra natrio laurilo sulfatas (SLS) ir natrio laureto sulfatas (SLES). Nors SLS yra pavojingesnis nei SLES, abu dirgikliai gali sukelti paraudimą, sausumą ir niežėjimą.

Kanados sveikatos ministerija , Europos Sąjunga ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) laiko SLS ir SLES saugiomis, kai jos nėra užterštos šalutiniais produktais, tačiau jas klasifikuoja kaip dirginančias.

Šalutiniai produktai? Kas tai? Jei jų nėra tuomet SLS saugu? Na….

Naftos ar augalo pavertimo valymo priemone (plovikliu) metu gaunami šalutiniai produktai - dažnai vadinami teršalais. Šalutiniai produktai nebūtinai turi būti įtraukti į ingredientų sąrašą ir, priklausomai nuo gamybos proceso, jų gali būti daug arba mažai.

Šalutiniai produktai gali būti pašalinti arba neišimti cheminio proceso pabaigoje. Tačiau šalutinių produktų pašalinimas yra papildomos išlaidos ir nėra jokių reglamentų, kurie verčia gamintojus juos pašalinti.

Ekologiškų vartotojų asociacija dalyvavo 2008 m. Tyrime, kurio metu buvo išbandyta 100 įprastų prekės ženklų, siekiant ieškoti šio proceso teršalų (šalutinių produktų). Teršalas, kurio buvo ieškoma vadinamas 1,4-dioksanu - vėžį sukeliančiu junginiu.

Jų išvados buvo šokiruojančios. Daugelis dažniausiai naudojamų prekių ženklų buvo užteršti 1,4-dioksanu (dioksanu) net tokie prekiniai ženklai kaip “Earth Friendly Products”, and “Sea-Chi Organics”.

Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) išvardijo 1,4-dioksaną kaip galimą kancerogeną žmonėms - tai reiškia, kad jis gali sukelti vėžį. Ne kancerogeninis poveikis apima galimas nervų sistemos, kepenų ir inkstų sveikatos problemas.

Štai ko galite ieškoti etiketėje, kad išvengtumėte šių ingredientų:

 • Sodium Lauryl Sulfate
 • Sodium Laureth Sulfate
 • Ammonium Lauryl Sulfate
 • Ammonium Laureth Sulfate
 • Sodium Coco Sulfate
 • TEA Lauryl Sulfate
 • MEA Lauryl Sulfate
 • Natural cleaners
 • Coconut based cleaners
 • Naturally derived from coconuts
 • Vegetable based cleaners
 • Coconut based surfactants

Dirbtiniai dažikliai

Tai sintetiniai dažikliai, dažniausiai gaminami iš naftos. Nors dažikliai gali būti FDA (Amerikos maisto ir veterinarijos tarnybos) patvirtinti, jie turi sąsajų su toksiškumu organų sistemai (sunkina atsinaujinimą) ir yra žinomi kaip bioakumuliatoriai (gali kauptis organų sistemoje).

Jei jūsų tai neįtikino, FD&C (maisto, vaistų, kosmetikos) ir D&C (vaistų ir kosmetikos) dažai yra bituminiai anglies dariniai, kurie dėl kancerogeninių savybių yra nuolat tikrinami su gyvūnais.

Dirbtiniai kvapikliai 

Ar jūsų šampūnas turi stiprų aromatą, kuris nepanašus į eterinį aliejų? Jei ingredientų sąraše yra „citrinžolių eterinis aliejus“, bet šampūnas kvepia kokosu, yra kažkas ne taip! Neleiskite tam praslysti pro jūsų nosį!

Sintetiniai kvepalai gali būti sudaryti nuo šimtų iki tūkstančių atskirų ingredientų. Mes, vartotojai, negalime žinoti, kas yra formuluotėje, nes ingredientų nebūtina nurodyti produkto etiketėje. Kvapo gamintojas dažnai sako, kad tai komercinė paslaptis, todėl ingredientai neatskleidžiami.

Tyrimais nustatyta, kad žmogaus odos priežiūros gaminių kvapai yra viena iš labiausiai paplitusių alerginių reakcijų priežasčių. Kai kurie sintetiniai kvapikliai taip pat buvo siejami su tokiomis rimtomis sveikatos problemomis kaip vėžys ir toksiškumas reprodukcijai bei vystymuisi.

Jei naudojate produktą su dirbtiniu kvapu ir nematote staigaus šuns odos pasikeitimo, negalvokite, jog tai gerai...

Odos pokyčių nematysite, kol oda kovos su šiais sintetiniais kvapikliais. Tokiu būdu ji bando apsaugoti kūną ar išgydyti save. Todėl augintinis gali nerodyti niežulio ar kasymosi ženklų, kol oda neturės akivaizdžios infekcijos.

Supraskite ... jūsų šuns originalus kvapas tikrai neprimena kokosų ar vyšnių. Jei jis smirda taip, kad jums reikia jį maudyti, suraskite aukštos kokybės ekologišką šunų šampūną su eteriniais aliejais ir suteikite jam saugią ir sveiką maudynių pramogą! 

Tad ko ieškoti etiketėje? Ieškokite žodžių „Kvapai (Fragrance)“ ar „Kvepalai (Fragrances)

Šios naujienos, tai tik labai maža, tačiau svarbi dalis renkantis saugias priežiūros priemones jūsų geriasiam draugui. Todėl kviečiame pabandyti mūsų ZENOO šampūną, kuriame nėra jokių nesamonių!!