Augintinių supermaistas - žali galvijų skrandžiai. Kodėl šeimininkai jų vengia?

Augintinių supermaistas - žali galvijų skrandžiai. Kodėl šeimininkai jų vengia?

"Kai pagalvoju apie galvijų skrandžius, prisimenu pirmuosius RAW maisto gaminimus savo virtuvėje. Kuomet kepenys, insktai, širdys ar kiti ingredientai, kurie atrodė keistai, tikrai nublanko prieš žalius skrandžius. Ne tik, dėl gluminančio kvapo, bet ir mažyčių, čiuptuvėlius primenančių ataugėlių. Tačiau dabar matydama juos ZENOO maiste, negaliu atsidžiaugti - tai supermaistas!"

Kas yra žali skrandžiai?

Tai maistinių medžiagų praturtinta, žolėdžių atrajotojų (karvė, jautis, elnias ar bizonas), skrandžio gleivinė. Žali, tai nebūtinai nurodo jų spalvą - tai reiškia, kad jie nebuvo paliesti, valyti, balinti ar kitaip apdoroti.

Įprasta skrandžių spalva yra ruda. Tačiau kartais, dėl žolės ar šieno vartojimo prieš skerdžiant, spalva tampa žalsvesnė.

Kodėl skrandžiai yra naudingi augintiniams?

Neapdoroti skrandžiai praturtinti maistinių medžiagų, naudingų bakterijų ir fermentų, pusiausvyra.

Vienas iš geriausių žalių skrandžių pranašumų yra acidofilinė laktobacila (laktobacillus acidophilus). Tai yra viena iš žarnyno bakterijų, kovojančių su tokiomis nepageidaujamomis bakterijomis, kaip žarninė lazdelė (e-coli), salmonelė ir listerija.

Virškinimo fermentai, kurie padeda atrajotojams virškinti jų maistą, duos augintiniui tokią pačią naudą. 

Šunys ir katės natūraliai negamina amilazės (fermento padedančio virškinti augalinius produktus), todėl jiems nėra lengva įsisąvinti žoles, daržoves ar pan. Žaliame skrandyje yra ne tik virškinimo fermentai, bet daugeliu atvejų taip pat ir kai kurios iš anksto suvirškintos žaliosios medžiagos. Šis fermentų ir maistinių medžiagų derinys yra tobulas augintiniams.

Ištyrus žalių skrandžių maistinę vertę, pastebėta, jog juose randamas visų siekiamas kalcio: fosforo santykis - 1: 1. Taip pat skrandžių pH yra rūgštus, baltymai - 15,1%, riebalai - 11,7%. Jie taip pat turi subalansuotą Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių proporciją.

Kokius skrandžius naudoti?

Labai svarbu pasirinkti neapdorotus, žalius skrandžius. Tik tokiu būdu jūsų augintinis gaus viršuje nurodytus privalumus. Bet koks kepimas, virimas, cheminių medžiagų naudojimas, keičia produktų maistinę vertę ir žudo gerąsias bakterijas. Todėl neapsigaukite!

RAW šaldyti

Jokių priedų, konservantų ir šilumos poveikio. Tiesiog supjaustyti ar sumalti skrandžiai, atkeliavę iš ūkininkų yra pats geriausias pasirinkimas. Būtent tokius naudojame ZENOO maiste.

Liofilizuoti (freeze-dried)

Džiovinimo šalčiu procesas leidžia išlaikyti maistines medžiagas ir fermentus. Tai vienintelė maisto apdirbimo technologija, kurią naudojant maistas lieka RAW. Todėl tokius skrandžius, taip pat galite naudoti.

Koncervuoti ir džiovinti

Mes visi žinome, kad didelis karštis žudo naudingas maistines medžiagas - ypač probiotikus ir fermentus - dėl kurių mes ir pasirinkome skrandžius. Todėl taip apdorotų skrandžių maitinti nėra prasmės.

Kodėl svarbu rinktis ekologiškus skrandžius?

Ekologiškų, žole maitintų, gyvulių skrandžiai turi žymiai geresnę maistinę vertę. Prisiminkite, jog jūsų augintinis valgys tai, kuo maitinosi gyvulys. Todėl, jei augintinį maitinsite pramoniniu būdu užauginto gyvulio skrandžiu, jis gaus nereikalingą kiekį cheminių priedų, antibiotikų ar pan.

Paruošimas

Ar kvapas nemalonus? TAIP. Dėl šios priežasties daugelis šeimininkų neįtraukia skrandžių į augintinių mitybą. Tačiau visada galite paprašyti ūkininko arba turgaus pardavėjo skrandžius sumalti. Tokiu būdu išvengsite nemalonaus darbo, o padalinti skrandžius porcijomis, bus paprasčiau.

O čia, trumpas video iš gerai žinomos amerikiečių laidos, kurioje parodoma kaip apdorojami žali skrandžiai.

Na, ar jūsų keturkojis pasirengęs pradėti žalių skrandžių gurmanišką kelionę? Jei taip, kviečiame pradėti su ZENOO. Mes naudojame tik ekologiškus, žole maitintų jaučių skrandžius.