Česnakai šunims? Naudinga ar žalinga?

Česnakai šunims? Naudinga ar žalinga?

Šunys gali valgyti česnaką?? Taip.

Matyt ne kartą girdėjote, kad česnakas nuodingas šunims, tačiau nėra ko bijoti. Aš šiek tiek padėsiu jums suprasti kodėl ir kaip saugiai jį paruošti.

Pirmiausia česnakas yra labai galingas augalas.

PAGRINDINIAI ČESNAKO PRIVALUMAI:

Česnakas turi daug inulino, amino rūgščių, cinko, fosforo ir kalio. Be to tai puikus vitamino A, C, kalcio, magnio, seleno ir B komplekso vitaminų šaltinis

Aštrios žolelės pagerina energijos cirkuliaciją. Tai gali pagerinti plaučių, storosios žarnos, blužnies ir skrandžio veiklą.

Česnakas detoksifikuoja organizmą. Jis padeda gerosiom bakterijom virškinimo trakte ir pašalina blogasias bakterijas.

Sustiprina kepenų veiklą. Česnakas suskaido nereikalingas medžiagas dar prieš joms patenkant į kraują. Tai padeda šunims apdoroti geras maistines medžiagas ir pašalinti nereikalingas atliekas iš viso virškinamojo trakto.

PARUOŠIMAS

Svarbu naudoti tik šviežią ekologišką česnaką. Patarčiau naudoti jūsų pačių šalyje užaugintą česnaką ir vengti atvežtų iš Kinijos. Kodėl tai svarbu? Nes tik taip gausite visus reikiamus fermentus ir veikliasias medžiagas.

Nulupkite česnako skilteles, jas susmulkinkite arba sutrinkite ir palikite 10-15 minučių pastovėti.

Kuomet taip apdorojame česnaką jame išsiskiria alicinas (tai aktyvioji medžiaga padedanti kovoti su uždegimais, virusinėmis ligomis ir veikianti kaip antioksidantas). Alicinas greitai išsiskirsto todėl česnaką sunaudokite greitai po pastovėjimo laiko.

KIEK ČESNAKO DUOTI AUGINTINIUI?

Maitinti nurodytą dozę per dieną pagal jūsų augintinio svorį.

Pabaigai, reikia suvokti, jog viskas gali būti toksiška tiek mums, tiek mūsų augintiniams, naudojant netinkamais kiekiais. Net druska ar vanduo.
Taigi, taip, česnakas gali būti pavojingas jūsų augintiniui kai maitiname ne pagal nurodytas dozes, bet jei laikotes normų tai galite daryti saugiai ir atnešti begalo daug naudos savo augintiniui. Jei nemanai, kad gali normuoti taisyklingai.
Tuomet tiesiog nebandyk to daryti :)