Kas yra šunų RAW mityba?

Kas yra šunų RAW mityba?

Natūrali šunų mityba, dar kitaip vadinama RAW, yra vis dažniau tarp šunų augintojų sutinkamas maitinimo būdas.

Kas gi yra RAW ir kuo tai naudinga mūsų augintiniams?

RAW iš esmės yra šviežias maistas – šunų mityba, kurios pagrindinis principas yra subalansuotas šėrimas termiškai neapdorotais gyvūninės kilmės riebalais ir baltymais. RAW maistą sudaro neapdorota mėsa, jos subproduktai ir, pasirinktinai, daržovės. Pagrindinis RAW mitybos tikslas yra aprūpinti šunį tinkamai subalansuotu maistu bei užkirsti kelią sparčiai didėjantiems šunų susirgimams (vėžys, nutukimas, diabetas).

RAW mityba yra paremta 99,9% genetinio šunų panašumo į vilkus. Nors fenotipiškai (išorėje), dauguma šunų veislių skiriasi nuo vilkų, jie priklauso tai pačiai šeimai (Canis lupus – vilkas, Canis lupus familiaris – šunys), kuriems biologiškai reikalinga žalia mėsa ir riebalai.

Dauguma naminių gyvūnėlių ėdalų yra apdoroti, vyraujant išspaudimo metodui. Šis išspaudimassuformuoja sauso maisto gabalėlius ir priklausomai nuo maisto, jame vyrauja nuo 25 iki 45 procentų krakmolo. Sauso maisto gamybos metu naudojant aukštą temperatūrą šis krakmolas dekstrinizuojasi. Dekstrinizuotas krakmolas padaro sausainius trupančius, o naminių gyvūnėlių ėdalą - kietą ir traškų.

Nors šis krakmolas gali būti virškinamas, jis mažai naudingas. Tiesą sakant, net vienas dubenėlis sauso maisto per dieną prilygsta nuolatiniam endokrininės sistemos žalojimui.

Po sauso maisto vartojimo padidėja cukraus kiekis kraujyje, tuomet išsiskiria insulinas ir cukrauskiekis kraujyje ima kristi. Toks procesas yra dažna šunų diabeto priežastis.

„Pašalinus sausą maistą ir jame esantį krakmolą, atsinaujina žarnyno bakterijų veiklą, stabilizuojasi cukraus kiekis kraujyje ir ženkliai gerėja endokrininė sistema - ir tai tik pradžia“. - Richard S Patton PhD

Taigi kokie pagrindiniai RAW mitybos privalumai šunų sveikatai?

1.Ženkliai didesnis maisto įsisavinimas. Mūsų augintinių organizmas atpažįstą natūralius RAW mityboje naudojamus produktus, vitaminus ir mineralus, todėl jų organizmui žymiai lengviau juos įsisavinti. (Dėl to RAW mityba maitinami augintiniai turi reguliarų tuštinimąsi ir mažesnį kiekį išmatų);

2.Švaresni dantys ir sumažėjusios/dingusios apnašos. Pagrindinė apnašų priežastis yra didelis krakmolo kiekis sausame maiste, kuris skatina bakterijų gamybą. (Daugiau skaitykite mūsų straipsnyje apie burnos higieną čia: https://zenoo.lt/blogs/news/kodel-net-70-augintiniu-kencia-nuo-burnos-higienos-ligu)

3.Pagerėjusi kailio ir odos būklė. Tai vienas iš svarbiausių pranašumų, kuriuo džiaugiasi RAW mitybą pasirinkę šeimininkai. Tam yra daugybė priežasčių, įskaitant cinko trūkumą sausame naminių gyvūnėlių maiste ir šviežių riebalų trūkumą. Bet svarbiausias vaidmuo tenka geros kokybės baltymams. Šuns oda ir kailis pagrinde sudarytas iš baltymų - tiesą sakant, iki 30% baltymų, kuriuos sunaudoja jūsų šuo, kasdien paskiriami odos ir kailio priežiūrai.

4.Susitvarkiusi virškinimo sistema. Išmatos yra virškinimo sistemos veidrodis. Kadangi šviežias RAW maistas yra lengviau virškinamas nei perdirbtas naminių gyvūnėlių maistas, jis pagerina virškinimą, tai reiškia, mažesnį išmatų kiekį. RAW maisto šuns išmatos taip pat neturi nemalonaus kvapo, kaip sauso šuns maisto išmatos.

5.Susitvarkęs svoris. Turbūt sutiksite, kad labai mažai sausumos gyvūnų daliai viršsvoris yra privalumas. Nereikalingi riebalai skatina uždegiminį procesą ir laikui bėgant tik silpnina jus. Šunys nėra išimtis. Jie yra ilgų nuotolių bėgikai. Liesi šunys ne tik gyvena ilgiau, bet turi mažiau uždegimų, artrito, diabeto atvejų. (Daugiau apie svorio problemas galite paskaityti mūsų straipsnyje: https://zenoo.lt/blogs/news/nutukimas-pasaulinis-augintiniu-sveikatos-sutrikimas-kuris-daznai-praleidziamas-pro-akis)

Tikimės, jog šis straipsnis jums buvo naudingas. O jei rūpinatės savo keturkojais draugais kviečiame pasidalinti šia žinute. Taip pat visa mūsų komanda kviečia išbandyti ZENOO maisto ir pradėti savo RAW mitybos kelionę drauge su mumis. :)