Kasymasis - vienas pirmųjų alergijos požymių: ką darome ne taip?

Kasymasis - vienas pirmųjų alergijos požymių: ką darome ne taip?

Ar tai ženklas?

Kartais pasikasyti vieną ar kitą odos lopinėlį, “nuprausti” pėdutes ar išpurtyti ausis yra normalu, gi panašiai elgiamės ir mes - žmonės, nutinka situacijų, kai staiga ima niežėti vieną ar kitą kūno vietą. Tačiau, jei kasymasis darosi neatsiejama dienos rutinos dalis, o pėdučių kailis nuo nuolatinio laižymo visada šlapias, reikėtų sunerimti, nes šuns organizmas siunčia mums signalus, kad jį kamuoja alerginės kilmės uždegimas

Pastebėjote šiuos simptomus? Pradėkite priežasties paieškas

Pasak veterinarų, didžioji dalis alergijos simptomų prasideda nuo virškinimo trakto sutrikimų. Organizmui vartojant maistines medžiagas, kurios jam netinka, prasideda uždegimas ir organizmo bandymas išsivalyti, todėl įprastam virškinimo procesui sutrikus šuo gali pradėti vemti ir/ar viduriuoti, o lygiagrečiai atsiranda ir kiti simptomai, tokie kaip kasymasis, odos niežėjimas tų pačių vietų nuolatinis laižymas, akių ašarojimas, akių bei ausų paraudimas, nesustojantis kailio slinkimas, ausų uždegimas-otitas. Rečiau pasitaikantys simptomai - tai odos patinimas, pūlingi spuogeliai, kosulys ir dusimas.

Pastebėjus pasikartojančius simptomus, svarbu kuo skubiau pradėti priežasties paieškas, nes ankstyvoje alergijos stadijoje yra kur kas paprasčiau ją apriboti nesukeliant daug kančių šuniui ir neišleidžiant šimtų veterinarijos klinikose. Taip pat, nuolatinis alergizavimas bei organizmo bandymas išsivalyti gali sukelti ir kitų sveikatos problemų, tokių kaip odos, akių bei ausų ligos, inkstų ir kepenų veiklos sutrikimai. 

Alergija gali atsirasti kiekvienam šuniui nepriklausomai nuo jo amžiaus, veislės ar kitų požymių. Dažniausiai  yra pastebimi 3 alergijų tipai šunų organizmuose: tai alergija blusų seilėms, išorinė/kontaktinė alergija ir maistinė alergija. Nuo pastarųjų dviejų visiškai išgydyti neįmanoma, tačiau taikant tam tikrus sprendimus galime palengvinti savo augintinio gyvenimą. 

Reikėtų nepamiršti, kad nėra tokių tyrimų, kurie patvirtintų, kad Jūsų augintinis kenčia nuo alergijos ir dar parodytų, kurio tipo alergija jį kamuoja. Taip yra todėl, kad visų trijų alergijų tipų klinikiniai simptomai labai panašūs, todėl šunų alergijos tipas yra nustatinėjamas palaipsniui atmetinėjant vieną alergijos tipą, vėliau kitą. 

Sudėtingiausia yra išsiaiškinti maistines alergijas, nes norint atmesti vieną ar kitą ingredientą šunį maistu be jo reikia maitinti bent 6-8 savaites, kad būtų galima pastebėti pokyčius. Ir tas periodas turi būti griežtai prižiūrimas ir kontroliuojamas, nes suvalgius bent mažiausią skanėsto gabaliuką visas atmetimo procesas gali būti iškraipytas. 

Maistinė alergija - daugiausiai problemų ir kantrybės reikalaujantis susirgimas

Kaip ir minėjome anksčiau, maistinės alergijos simptomai labai panašūs į kitų alergijų simptomus. Dažniausiai maistinės alergijos simptomų užuomazgos prasideda nuo odos problemų ir niežėjimo, kurie pasireiškia pėdų, ausų, pažastų, snukio srityse bei aplink analinę angą. Niežėjimas gali laikinai nurimti naudojant antialerginius antibiotikus, bet iškart vėl atsinaujina užbaigus jų kursą

Prieš natūralią mitybą

Po RAW mitybos adaptavimo

Vienas iš išskirtinių maistinės alergijos simptomų - tuštinimosi dažnumas. Atlikti moksliniai tyrimai teigia, kad jei šuo vartoja maistą, kuriam yra alergiškas, tai jis per dieną tuštinasi 3 ir daugiau kartų, kai tuo metu tinkamą maistą vartojantys šunys vidutiniškai 1,5 karto per dieną. 

Veterinarų teigimu, pasikartojančios ausų problemos ar grybelinės infekcijos taip pat duoda signalą, kad tai maistinės alergijos pradžia. 

Kas sukelia maistinę alergiją?

Dažniausiai maistinę alergiją sukelia tokie produktai kaip vištiena, pieno produktai, žuvis, kiaušiniai, mielės, soja, kukurūzai, kviečiai ir kitos grūdinės kultūros. O būtent šie produktai ir yra dažniausiai naudojami šunų maisto pramonėje. 

Neretai alergenais gali būti ir kvapiosios ar kitos sintetinės medžiagos, kurios įeina į sauso maisto, papildų, skanukų, dantų higienos priemonių, antiparazitinių tablečių sudėtį. 

Dar viena priežastis alerginiams susirgimams - tai maisto kaitaliojimas

Mums, žmonėms, visuomet norisi maisto įvairovės ir mes negalime ištisai valgyti vieną ir tą patį maistą. Tačiau su mūsų draugais keturkojais viskas yra šiek tiek kitaip - drastiškų maisto pokyčių tikrai nereikia, užtenka kartais augintinį palepinti jam tinkamu skanėstu ar mitybos racioną papildyti natūraliais sezoniniais ingredientais, kurie drastiškai nekeičia maisto sudėties  (pvz., maisto porciją papildyti saujele mėlynių ar keliomis braškėmis). 

Tačiau, iš didelės meilės savo augintiniui, šeimininkai nori jam sukurti maisto įvairovę ir pradeda daryti esminius pakeitimus mitybos racione: keičia baltymą (pvz., iš jautienos į vištieną), keičia maisto tiekėją ar gamintoją, ingredientų pirkimui renkasi ne labai patikimas vietas. Tokie drastiški mitybos raciono keitimai tik gali padidinti maistinės alergijos riziką. 

Svarbu suprasti, kad svarbiausia yra ne mitybos raciono ingredientų kiekis ir įvairovė, bet jų kokybė ir tinkamumas Jūsų augintiniui. 

Specialaus gydymo nėra

Deja, bet maistinė alergija nėra gydoma. Vienintelis sprendimas tai alergeno pašalinimas iš mitybos raciono ir tinkamos mitybos ateičiai pasirinkimas. 

Alergeno eliminacija vadinamas procesas, kai šeimininkai atmetimo būdu išsiaiškina, kuriam produktui augintinis yra alergiškas ir pradeda sąmoningai jo vengti. Tačiau šis procesas užtrunka tikrai ilgai, nes laikantis eliminacijos dietos alerginės kilmės simptomai pradeda nykti  per 4–8 savaites, bet išsiaiškinti, kuriam tiksliai produktui šuo yra alergiškas gali užtrukti net 2–6 mėnesius.

Svarbu pasirinkti tinkamai subalansuotą ir šuniui naudingą maistą

Neretai alergijai gydyti rekomenduojamas hipoalerginis sausas maistas, tačiau skatiname atkreipti dėmesį, kad jame yra tie patys alergenai, tačiau jie yra specialiai apdoroti (hidrolizuoti), kad organizmas jų neatpažintų, vadinasi šiame taip pat yra didelė dalis angliavandenių bei sintetinių priedų, kurie yra visiškai netinkami mūsų augintiniams ir gali dalinai numalšinti alergijas bet sukelti kitokius negalavimus

Todėl geriausia vengti sintetinių ingredientų augintinių mityboje ir rinktis natūralią bei subalansuotą mitybą. Tokia mityba bus ne tik skani Jūsų augintiniui, bet ir nekels virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip vėmimas, viduriavimas bei alergijos požymių - odos niežėjimo ar grybelinių infekcijų, atvirkščiai, padės organizmui lengviau ir greičiau “išsivalyti”, užkertant kelią naujiems uždegimams. 

Naturali mityba (RAW) sudaryta iš 65% žalios (termiškai neapdorotos) mėsos, 15% žalių mėsingų kaulų, 10% žalių organų ir 10% šviežių daržovių.

Panašią receptūrą naudojame ZENOO šviežiame maiste, įtraukiant Baltijos jūros silkę, miško uogas ir kitus natūralius bei šuniui naudingus produktus. ZENOO maiste nenaudojame grūdų, glitimo ar GMO (genetiškai modifikuotų organizmų). Maistą gaminame su aukščiausios kokybė ingredientais, kad užtikrintume maksimalę maistinių medžiagų įvairovę, todėl Jums nebereikia rūpintis kad šuo gautų reikalingą maistinių medžiagų kiekį 

Šį maistą visų pirma kūrėme savo augintiniams, kurie susidūrė su alergijomis bei kitais sveikatos sutrikimais. Išbandę ir pamatę kad galime padėti savo augintiniams, norime padėti ir Jums. Tad kviečiame išbandyti natūralų ir sveiką pasirinkimą savo augintiniui!