Kiaušiniai šunims? Ar tai sveika?

Kiaušiniai šunims? Ar tai sveika?

Tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų RAW mitybos forumuose.

Kiaušinio vartojimas augintinių mityboje apipintas daugeliu mitų, tačiau viskas yra paprasčiau nei gali atrodyti. - sako ZENOO bendraįkūrėja Agota Jakutytė
Vieni kalba, jog kiaušiniai turi aukštą cholesterolio kiekį, kiti, jog nuo jų galimą užsikrėsti salmonelioze…
Tačiau mes tvirtai sakome, nesąmonė!

Kiaušiniai tai pigus ir saugus RAW mitybos ingredientas jūsų augintiniui. Jie taip pat vienas geriausiai subalansuotų natūralių papildų, kuriuos dievina mūsų keturkojai.

Pagrindiniai faktai apie kiaušinius ir kas kelia susirūpinimą?

- Kiaušinis - visavertis maisto šaltinis. Jame yra visos reiklaingos maistinės medžiagos leidžiančios gimti viščiukui. Todėl jame yra visos reikalingos amino rūgštys - svarbiausia statybinė medžiaga gaminant baltymus.
Apart baltymų, kiaušinyje galima rasti kitų svarbių maistinių elementų: vitamino A, riboflavino, folio, vitamino B12, geležies, seleno, riebalų rūgščių
Kiaušinyje yra fermentų inhibitorių, kurie gali paveikti virškinimo sistemą, ypač jauniems arba seniems šunims.

Tai tiesa, tačiau tai reiškia, jog kiaušinio nereiktų naudoti kaip maisto pakaitalo. Jie maitiname subalansuotą šviežią RAW mitybą, tuomet jokio pavojaus nekyla. Todėl drąsiai galite maitinti kelis kiaušinius per savaitę, vidutinio svorio šunis.
Nebijokite salmoneliozės. Jūsų augintinis yra sutvertas susidoroti su bakterijomis neapdorotame maiste. Tačiau yra keli žingsneliai, kuriuos reiktų apsvarstyti siekiant palaikyti nepavojingą bakterijų kiekį.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į vištų laikymo sąlygas. Idialiausia rinktis kiaušinius ir ekologinių ūkių, laisvai laikomų vištų.

Maitinant augintinius geros kokybės kiaušiniais, kuriuos laikote vėsioje vietoje, tikrai nesudarote rizikos apsikrėsti salmonelioze.
Taigi, kiaušiniai yra nuostabus ir prieinamas natūralus papildas mūsų augintiniams. Tačiau svarbu prisiminti, jog daugelis masinės produkcijos kiaušinių yra purškiami chemikalais, siekiant juos padaryti patrauklesnius...
Todėl labai siūlome rinktis ekologiškus ir šviežius produktus.