Kodėl net 70% augintinių kenčia nuo burnos higienos ligų?

Kodėl net 70% augintinių kenčia nuo burnos higienos ligų?

Nėra nieko geriau už meilę keturkojui ir jo prisiglaudimui. Tačiau didelis šlapias bučinukas su šunišku burnos kvapeliu gali priversti jus atsisakyti vakarienės...

Burnos arba dantų ligos yra pirmaujančios šių dienų naminių gyvūnėlių sveikatoje: daugiau nei 70 proc. šunų ir kačių iki 2 metų serga kokia nors periodontito liga.

Kodėl tai tokia dažna problema?

Cukrus, netinkama mityba. 

Veterinaras Michael Fox teigia: „Nutukimas ir dantų problemos yra susijusios su labai perdirbtu naminių gyvūnėlių ėdalu, ypač turinčiu daug grūdų."

Homeopatinis veterinaras Donas Hamiltonas pritaria. „Didelis cukraus ir paprastųjų angliavandenių kiekis užtikrina greitą burnos bakterijų dauginimasį". Taigi atrodytų, kad komercinis naminių gyvūnėlių maistas, kuriame yra apie 40% cukraus ir angliavandenių, yra pagrindinė dantų ligų priežastis šunims.

Neprižiūrėta higiena

Be to, dauguma šunų ir kačių negauna įprastos namų ir (arba) profesionalios dantų priežiūros. Dažniausiai augintiniai nerodo diskomforto ar skausmo požymių, kol burnoje nėra rimtų problemų.

Dr. Tom Lonsdale eksperimentas

Australijos veterinaras Tomas Lonsdale taip pat pastebėjo reikšmingų savo pacientų dantų sveikatos pokyčių, paprasčiausiai pakeitus jų mitybą iš sauso maisto į RAW mitybą.

Pokyčiai, kuriuos jis matė, yra tokie reikšmingi, kad jis sausą maistą pavadino „greitu maistu". Tai gali sutrikdyti daugelį augintinių šeimininkų, tačiau tai, ką dr. Lonsdale ištyrė, patvirtina jo mintį ...

"Kadangi apnašos nepasišalindavo taip, kaip kramtant RAW maistą ar kaulus, bakterijos greitai dauginosi,"

Kadangi dr. Lonsdale buvo įpratęs stebėti stulbinantį dantų sveikatos pagerėjimą keičiant augintinių mitybą nuo sauso maisto į RAW, jis susimąstė, kaip greitai sveiki augintinių dantys pradės gesti, jei šersime juos sausu maistu?

Ir buvo pradėtas labai įdomus tyrimas: Dr Lonsdale keturiems šunims, kurie buvo maitinami RAW mityba, kitas 17 dienų šėrė tik sausą maistą - tiksliau „Science Diet" veterinarinę mitybą. Rezultatai buvo matomi plika akimi.

Kiekvienoje nuotraukoje pavaizduoti tiriamų šunų dantys, kai jie ėdė RAW maistą, ir pakitimai ( geltoni dantys bei skaudančios dantenos), atsiradę praėjus vos 17 dienų po veterinarinės sauso maisto dietos.

"Kadangi apnašos nepasišalindavo taip, kaip kramtant RAW maistą ar kaulus, bakterijos greitai dauginosi", aiškina Dr Lonsdale. "Ir dabar bakterijos gauna prieigą prie šių šunų burnų, o nuo burnos ir iki likusio kūno. Mes manome, kad dėl šios priežasties gyvūnai susiduria su daugybe kepenų, inkstų, širdies, imuninės sistemos ir kitų ligų."

Dr. Michael Fox įspėja

Palaikant gerą gyvūnėlių dantų higieną ypač svarbu tinkama mityba. O perdirbti naminių gyvūnėlių ėdalo komponentai, kaip kukurūzų ir sojos glitimai, palieka mikrodaleles, kurios prilimpa prie dantų ir sukelia daugumą dantų ligų. Dantų problemos, glaudžiai susijusios su mityba, yra labai dažnos šunims ir katėms, o ilgą laiką apleistos, sukelia daug kančios ir ilgų pažeidimų, net mirtinų ligų. Tai apima inkstų, kepenų ir širdies ligas, atsirandančias dėl periodonto ligų. "

Tai kaip palaikyti tinkamą augintinių burnos higieną?

„Ar vilkai miršta be dantų? Ar jau nuo jaunystės turi sugedusius, apnašomis nusėtus, pageltusius dantis? Žinoma ne. Kaip tai įmanoma?"

Galbūt, sako dr. Falconer, svarbesnis turėtų būti klausimas: kaip mes patikėjome visa šita dantų valymo ir stomatologijos idėja? Kokius dalykus mes padarėme gyvūnams, kurie sukėlė šias dantų ligas?

„Gali būti, kad ši lėtinė liga atsirado dėl to, kad mes nukrypome nuo laukinio modelio, augindami savo augintinius skirtingais būdais nei jų protėviai ir laukiniai pusbroliai, vilkas ir bobkatas (Bobcat Rusvoji lūšis.)".

Veterinarė Sara Chapman daro išvadą: „Neapdorotų mėsingų kaulų dieta palaiko laukinių mėsėdžių dantų būklę ir tą patį gali padaryti mūsų prijaukintiems šunims. Netgi malta RAW mėsa padeda užkirsti kelią dantų akmenų susidarymui, nes mėsoje yra natūralių fermentų, o žalios dietos maistas neprilimpa prie dantų, skirtingai nei dietose, kuriose yra daug krakmolo.

"Kibble (sausas maistas) jau seniai buvo minimas kaip būdas palaikyti švarius dantis dėl savo šlifavimo. Jei kada nors stebėjote, kaip jūsų šuo valgo sausą maistą, tikrai pastebėjote, kad jie nekramto jų dantimis, bet nuryja. Aš raginu visus savo klientus, jei įmanoma, maitintis subalansuota, aukštos kokybės RAW mityba; subalansuotos aukštos kokybės virtos ar konservuotos dietos yra priimtinos alternatyvos, jei negalite maitintis RAW maistu. "

Nepaisant tinkamos dietos, kai kurie šunys yra genetiškai linkę į dantų ligas ... ypač žaislinių ir suplotasnukių veislių augintiniai.

Mūsų labai mylima Dr Becker siūlo šiuos papildomus sprendimus, kurie užtikrins, kad jūsų šuns burna būtų sveika ir be bakterijų:

Pasiūlykite augintiniui pramoginius, neapdorotus RAW kaulus.

Siūlydami savo augintiniui neapdorotus pramoginius kaulus, pašalinsite akmenis ir apnašas senu, bet patikimu būdu: kramtydamas ir skaldydamas kaulą, augintinis mechaniškai nugramdys nešvarumus. Yra keletas neapdorotų kaulų taisyklių, apie kurias kalbame mūsų straipsnyje, taip pat, apie tai galite pasikonsultuoti su holistiniu veterinaru.

Natūralūs, suvirškinami skanukai

Jei jūsų šuo negali arba neturėtų kramtyti rekreacinių (pramoginių) neapdorotų kaulų, rekomenduojame pasiūlyti visiškai suvirškinamą, aukštos kokybės dantų kramtalą.

(ZENOO rekomenduoja fermentuotas vištienos kojeles iš nuostabios Answers Pet Food kompanijos.

Atlikite įprastus burnos patikrinimus

Jūsų augintinis turėtų leisti jums atidaryti jo burną, pažvelgti į vidų ir apžiūrėti, ar nėra beveik iškritusių dantų, neįprastų iškilimų ar apnašų sankaupų. Kai tai padarysite keletą kartų, tapsite jautrūs pokyčiams, kas kart atliekamiems patikrinimams. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į visus augintinio kvapo pakitimus, nesusijusius su dieta.

Ar esate pasirengęs pradėti maitintis žaliu maistu? Kviečiame paskaityti apie rekomenduojamus ingredientus arba...Pabandyti ZENOO maistą!