Net 70% augintinių kenčia nuo burnos higienos ligų

Net 70% augintinių kenčia nuo burnos higienos ligų

Pasaulinė problema

Nėra nieko geriau už meilę keturkojui ir jo prisiglaudimui. Tačiau didelis šlapias bučinukas su šunišku burnos kvapeliu gali priversti jus atsisakyti vakarienės...

Burnos arba dantų ligos yra pirmaujančios šių dienų naminių gyvūnėlių sveikatoje: daugiau nei 70 proc. šunų ir kačių iki 2 metų serga kokia nors periodontito liga.

Pagrindinės priežastys sukeliančios dantų higienos problemas

Cukrus, netinkama mityba. 

Veterinaras Michael Fox teigia: „Nutukimas ir dantų problemos yra susijusios su labai perdirbtu naminių gyvūnėlių ėdalu, ypač turinčiu daug grūdų."

Homeopatinis veterinaras Donas Hamiltonas pritaria. „Didelis cukraus ir paprastųjų angliavandenių kiekis užtikrina greitą burnos bakterijų dauginimąsi". Taigi atrodytų, kad komercinis naminių gyvūnėlių maistas, kuriame yra apie 40% angliavandenių, yra pagrindinė dantų ligų priežastis šunims.

Siekiant pagrįsti tokį mąsinį augintinių mitybos sutrikimą, kviečiame susipažinti su vienu nepriklausomu tyrimu.

Dr. Tom Lonsdale eksperimentas

Australijos veterinaras Tomas Lonsdale taip pat pastebėjo reikšmingus savo pacientų dantų sveikatos pokyčius, paprasčiausiai pakeitus jų mitybą iš sauso maisto į RAW maistą.

Pokyčiai, kuriuos jis matė, yra tokie reikšmingi, kad jis sausą maistą pavadino „greitu maistu". Tai gali sutrikdyti daugelį augintinių šeimininkų, tačiau tai, ką dr. Lonsdale ištyrė, patvirtina jo mintį.

Kadangi dr. Lonsdale buvo įpratęs stebėti stulbinantį dantų sveikatos pagerėjimą keičiant augintinių mitybą nuo sauso maisto į RAW, jis susimąstė, kaip greitai sveiki augintinių dantys pradeda gesti, jei šersime juos sausu maistu?

Ir buvo pradėtas labai įdomus tyrimas: Dr Lonsdale keturiems šunims, kurie buvo maitinami RAW mityba, kitas 17 dienų šėrė tik sausą maistą - tiksliau „Science Diet" veterinarinį sausą maistą. Rezultatai buvo matomi plika akimi.

Kiekvienoje nuotraukoje pavaizduoti tiriamų šunų dantys, kai jie ėdė RAW maistą, ir pakitimai (geltoni dantys bei skaudančios dantenos), atsiradę praėjus vos 17 dienų po veterinarinės sauso maisto dietos.

"Kadangi apnašos nepasišalindavo taip, kaip kramtant RAW maistą ar kaulus, bakterijos greitai dauginosi", aiškina Dr Lonsdale. "Ir dabar bakterijos gauna prieigą prie šių šunų burnų, o nuo burnos ir iki likusio kūno. Mes manome, kad dėl šios priežasties gyvūnai susiduria su daugybe kepenų, inkstų, širdies, imuninės sistemos ir kitų ligų."

Dr. Michael Fox įspėja

“Palaikant gerą gyvūnėlių dantų higieną ypač svarbu tinkama mityba. O perdirbti naminių gyvūnėlių ėdalo komponentai, kaip kukurūzų ir sojos glitimai, palieka mikrodaleles, kurios prilimpa prie dantų ir sukelia daugumą dantų ligų. Dantų problemos, glaudžiai susijusios su mityba, yra labai dažnos šunims ir katėms, o ilgą laiką apleistos, sukelia daug kančios ir ilgų pažeidimų, net mirtinų ligų. Tai apima inkstų, kepenų ir širdies ligas, atsirandančias dėl periodonto ligų".

Svarbu tinkamai prižiūrėti burnos higieną

Dauguma šunų ir kačių negauna įprastos namų ir (arba) profesionalios dantų priežiūros. Dažniausiai augintiniai nerodo diskomforto ar skausmo požymių, kol burnoje nėra rimtų problemų. Todėl jei maitinate augintinį sausu maistu, patariame kas kelis mėnesius apžiūrėti ir įvertinti burnos būklę.

Ką daryti siekiant palaikyti augintinių sveiką burnos mitybą ir švarius dantis?

„Ar vilkai miršta be dantų? Ar jau nuo jaunystės turi sugedusius, apnašomis nusėtus, pageltusius dantis? Žinoma ne. Kaip tai įmanoma?"

Galbūt, sako dr. Falconer, svarbesnis turėtų būti klausimas: kaip mes patikėjome visa šita dantų valymo ir stomatologijos idėja? Kokius dalykus mes padarėme gyvūnams, kurie sukėlė šias dantų ligas?

„Gali būti, kad ši lėtinė liga atsirado dėl to, kad mes nukrypome nuo laukinio modelio, augindami savo augintinius skirtingais būdais nei jų protėviai ir laukiniai pusbroliai, vilkas ir bobkatas (Bobcat Rusvoji lūšis.)".

Veterinarė Sara Chapman daro išvadą: „Neapdorotų mėsingų kaulų dieta palaiko laukinių mėsėdžių dantų būklę ir tą patį gali padaryti mūsų prijaukintiems šunims. Netgi malta RAW mėsa padeda užkirsti kelią dantų akmenų susidarymui, nes mėsoje yra natūralių fermentų, o žalios dietos maistas neprilimpa prie dantų, skirtingai nei dietose, kuriose yra daug krakmolo.

"Sausas maistas jau seniai buvo minimas kaip būdas palaikyti švarius dantis dėl savo šlifavimo. Jei kada nors stebėjote, kaip jūsų šuo valgo sausą maistą, tikrai pastebėjote, kad jie nekramto jų dantimis, bet nuryja. Aš raginu visus savo klientus, jei įmanoma, maitintis subalansuota, aukštos kokybės RAW mityba; subalansuotos aukštos kokybės virtos ar konservuotos dietos yra priimtinos alternatyvos, jei negalite maitintis RAW maistu. "

Pasikalbėkime :)! ZENOO maisto komanda visada šalia patarti tau ir tavo augintiniui.

Mūsų  RAW maistas pirmiausia buvo kurtas mūsų pačių augintiniams, taip pat kovojusiems su įvairiais sveikatos negalavimais, tarp jų ir sutrikusia burnos higiena. Todėl mes žinome, kaip svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės produktus.

ZENOO pagamintas iš ekologiškos jautienos ir jos organų (širdžių, kepenų, skrandžių ir plaučių), Baltijos jūros silkės, šviežių daržovių ir aliejų. Nes mūsų augintiniams norime tik to kas geriausia. Tad išbandyk mūsų maistą ir prisijunk į rūpestingų šeimininkų komandą!