Patarimai kaip kovoti su šunų antsvoriu

Patarimai kaip kovoti su šunų antsvoriu

Graudinantys skaičiai

Pati naujausia statistika rodo, jog didesnė dalis augintinių Jungtinėse Amerikos Valstijose (56%) turi viršsvorį arba yra nutukę. Europoje skaičiai labai panašūs - 44%.

Nutukimas - viena populiariausių augintinių sveikatos sutrikimų priežasčių, kurią dažnai šeimininkai praleidžia pro akis.

 "Aš sutinku augintinių šeimininkus atvykstančius su 40 kilogramų sveriančiu labradoru ir jie dažniausiai atsako: "juk jis atrodo nuostabiai". Nors iš tikrųjų jų augintinis turi 7 kilogramų viršsvorį" - pasakoja Dr. Ernie Ward DVM, CVFT, Augintinių nutukimo prevencijos asociacijos įkūrėja (APOP).

Tad uždenkite savo augintinio ausis ir pakalbėkime apie viršsvorį. Kaip jį nustatyti? Kokią žalą jis gali kelti mūsų augintiniams ir kaip jo atsikratyti?

Kokia viršsvorio žala mūsų augintiniams?

Jei jūsų šuo turi antsvorio, tai gali sutrumpinti jo gyvenimo trukmę ir atsiliepti gyvenimo kokybei. Antsvorio turintis šuo turi didesnę riziką susirgti šiomis sveikatos ligomis nei šuo, kurio kūno svoris normalus.

Nutukimas siejamas su plačiu spektru sveikatos sutrikimų:

  • Artritu ir chronišku inkstų sutrikimu;
  • Šlapimo takų ir šlapimo pūslės uždegimu, kepenų ligomis
  • Diabetu bei širdies sutrikimais;
  • Aukštu kraujo spaudimu ir net vėžiu.

14 metų trukę tyrimai parodė, jog palaikydami normalų augintinio svorį, mes ne tik apsaugome jį nuo sveikatos sutrikimų tačiau net prailginame jo gyvenimą vidutiniškai 1.8 metais

Ar žinojote, kad mažesnėms veislėms, papildomas kilogramas gali kardinaliai pakeisti gyvenimą? "1,5 papildomų kilogramų mažiems šunims tai tas pats kaip 14 kilogramų mums," - pabrėžia daktarė.

Kaip atpažinti ar šuo turi problemų su svoriu?

Nustatyti tinkamą augintinio svorį kartais gali būti sudėtinga. Todėl norime jums pagelbėti su paprasčiausiu metodu - kūno formos lentele. Kurioje pagal savo augintinio kūno linijas galite suprasti ar keturkojo svoris normalus, per didelis, o gal net per mažas. Jokios sudėtingos matematikos. Fuuuuu.

Stovėdami virš savo šuns, jūs turėtumėte pamatyti natūralią kreivę tarp šonkaulių ir klubų, kuri parodo juosmens liniją. 

Žiūrėdami iš šono turėtumėte pamatyti kitą natūraliai aukštyn kylančią kreivę nuo šonkaulių iki klubų. Jei šios kreivės yra pernelyg dramatiškos, tai rodo, kad jūsų šuo yra per liesas, jei negalite įžvelgti linijų - jūsų šuo turi viršsvorį.

Kokios pagrindinės viršsvorio priežastys? 

Svarbiausias faktorius - mityba

Daugelis inovatyvių ir modernių specialistų sutinka, jog 60-70% svorio kitimo priklauso nuo mitybos, o 30-40% nuo sporto.

Norint užtikrinti geriausią maisto kokybę augintinių mityboje turėtų dominuoti: šviežia mėsa (jautiena, ėriena, kalakutiena) kitaip vadinama RAW, žuvis, kiaušiniai, tamsiai žalios spalvos daržovės (kopūstai, šparaginės pupelės, brokoliai, špinatai).

Kai kurie augintinių šeimininkai dažnai sunerimsta dėl "žmogiško maisto" naudojimo šunims. Tačiau dažniausiai tai įvyksta dėl paveikaus sauso maisto reklamų. Nepamirškite, šviežias maistas turi žymiai daugiau pranašumų ir yra geriau įsisavinamas.

Pašalinkite krakmoląĮprastas sausas maistas (nepriklausomai nuo prekinio ženklo) turi nuo 30% iki 60% krakmolo (angliavandenių). Šie angliavandeniai ne tik sumažina naminių gyvūnėlių ėdalo kainą - jie yra svarbi sauso maisto gamybos dalis, nes leidžia suformuoti gražius ir vienodus maisto gabalėlius.

Toks didelis angliavandenių naudojimas, kelia gliukozės kiekį organizme. Tuomet kraujyje išsiskiria insulinas. 

Insulinas padeda konvertuoti gliukozę į riebalus ir juos kaupti organizme. Toks procesas lėtina jau esamų kūno riebalų deginimą. Tad, jei jūsų augintinio racione vyrauja daug angliavandenių turintis maistas - tai gali didinti keturkojo svorį, net ir laikantis dietos.

 Metabolizmas

Antsvorio turintys šunys, kurie pereina prie RAW mitybos, gana greitai normalizuoja savo kūno svorį, nes tokia biologiškai tinkama dieta atkuria jų metabolizmą. Taip augintinių kūnas gali efektyviau įsisavinti ir perdirbti maistines medžiagas. 

Papildykite augintinio mitybą kokosų aliejumi

Kokosų aliejuje esantys MCT (vidutinės grandinės trigliceridai) stiprina skydliaukės veiklą, kuri gerina medžiagų apykaitą, energiją ir skatina šunų svorio kritimą.

Jei nori naudoti kokosų aliejų savo augintinių mityboje, siūlome pradėti nuo 2 arbatinių šaukštelių 5 kilogramams augintinio svorio, 3 kartus per savaitę.

Geriausias skanėstas - jūsų dėmesys 

Ar papildomas skanukas ar riešutų sviesto šaukštelis yra būtinas? Pilvuko pakasymas, ausyčių glostymas ir žaidimai, yra puikūs dėmesio ir meilės parodymai. 

O kaloringus ir neaiškios sudėties skanukus galite keisti į šviežias uogas pavyzdžiui - mėlynes.

15 minučių sportas jums ir augintiniui

Mes visi esame užsiėmę, bet kiekvienas gali rasti 15 minučių laiko, kurį gali skirti per dieną savo geriausiam draugui. Aktyvus 15 minučių pasivaikščiojimas su savo šunimi gali sustiprinti širdies veiklą, sudeginti šiek tiek kalorijų ir suteiks pakankamai laiko užfiksuoti ir paskelbti judviejų mieliausią asmenukę. Be viso to: tai taip pat padės nužingsniuoti ir papildomų 10 000 žingsnių! 

Dažnai tai ne alkis, o nuobodulys 

Pripažinkime… dauguma šunų patiria nuobodulį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl šunys iš tikrųjų (ta prasme TIKRAI) laukia vakarienės! Tai yra jaudinanti jų dienos pertrauka... nors dauguma šunų maistą suvalgo labai greitai, o tada vėl eina miegoti.

Todėl kviečiame savo augintiniams pasiūlyti pramoginių kaulų, kurie skatina natūralų šunų instinktą kramtyti. Tokią pramogą geriau puoselėti su kokybišku šviežiu, neapdorotu kaulu, o ne gamykloje pagamintu plastikiniu pakaitalu, kuris neturi maistinės vertės.

Be to, jūsų šuo myli tą neapdoroto kaulo skonį ir tai pozityviai stimuliuoja jo psichinę sveikatą.

Siūlome rinktis jautienos šonkaulių ir kaklo kaulus, pilnas gyvulių galvas.

Kviečiame išbandyti ZENOO

85% ekologiška jautiena ir jautienos organai (širdys, kepenys, plaučiai ir skrandžiai)

Be jokių grūdų ir nereikalingų angliavandenių

RAW (neapdorotas) maistas siekiant išsaugoti visą maistinę vertę

Personalizuotas ir subalansuotas kiekvienam augintiniui pagal poreikius.