Pramoginiai kaulai, kam jie skirti? Kokius geriausia pasirinkti?

Pramoginiai kaulai, kam jie skirti? Kokius geriausia pasirinkti?

Pripažinkime ... dauguma šunų patiria nuobodulį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl šunys iš tikrųjų (ta prasme TIKRAI) laukia vakarienės! Tai yra jaudinanti jų dienos pertrauka ... nors daugumai šunų maistą suvalgo labai greitai, o tada vėl eina miegoti.

Kokia pramoginių kaulų nauda?

- Stiprina raumenis. Kaulų plėšymas ir kramtymas stiprina jūsų augintinio žandikaulio ir stuburo raumenis.

- Sveiki dantys. Kaulai yra gamtos dantų šepetėlis ... kramtymas pašalina apnašas ir akmenis nuo dantų, taip pat gaivina nemalonų burnos kvapą. Neapdoroti kaulai turi natūralių fermentų, kurie skaido bioplėvelę.

Tokiu būdu, kuomet augintinis graužia kaulą, apnašos švelniai nusilupa nuo dantų.

- Psichologinė sveikataKramtymas yra natūralus šunų instinktas. Geriau puoselėti jį kokybišku neapdorotu kaulu, o ne gamykloje pagamintu plastikiniu pakaitalu, kuris neturi maistinės vertės.

Be to, jūsų šuo myli tą neapdoroto kaulo skonį ir tai pozityviai stimuliuoja jo psichinę sveikatą.

Taigi, skirkime šiek tiek laiko ir išsirinkime saugiausią (ir maloniausią) jūsų šuns kaulą ...

Yra du pagrindiniai pramoginių kaulų tipai: pailgi kaulai ir plokšti kaulai.

Ilgieji kaulai

Dažniausiai randami gyvūnų kojose ir sparnuose. Šie kaulai yra sukurti laikyti svorį ir dėl to jie turi kietą, lygų paviršių, taip pat centrą, pripildytą kaulų čiulpų. Šių kaulų galai yra minkšti ir turi daug kremzlių.

Plokštieji kaulai

Tai stuburo, šonkaulių, dubens ir mentės kaulai. Jie yra minkštesni nei ilgi kaulai ir juose nėra tiek kaulų čiulpų. Jie taip pat turi daugiau išlenktų paviršių.

Pasirinkite tinkamą kaulų dydį

Kaulo (ir šuns) dydis lemia, koks kaulas yra valgomas.

Dideli šunys

Karvių, briedžių ir kitų stambių gyvūnų kaulai paprastai yra geras pasirinkimas dideliems, agresyviems kramtytojams. Keletas gerų pasirinkimų yra jautienos kaklo kaulai (mano mėgstamiausi), jautienos šonkaulių kaulai ir dubens kaulai.

Jei nesigėdijate (ir esate tikri, kad neišgąsdinsite savo kaimynų), galite pasirinkti jautienos, avių ar ožkų galvas.

Maži ir vidutiniai šunys

Mažesnių gyvūnų, tokių kaip elnių, ožkų, kiaulių ir ėriukų, kaulus gali valgyti mažesni šunys, bet ne didesnės veislės keturkojai.


Saugūs pasirinkimai yra jautienos šonkaulių kaulai, ėriuko kaklo kaulai (kurie yra labai mėsingi), kiaulienos ar ėriuko šonkauliai ir galvos.

Na, o dabar pakalbėkime šiek tiek daugiau apie saugumą ...

Kaulai, nors ir saugūs, gali sukelti problemų jūsų šuniui, jei jūsų kaulų pasirinkimas yra netinkamas. Štai keletas patarimų, kurie padės padidinti jūsų mėgstamos šuns pramogos saugumą.

1. Griežtas NE apdorotiems kaulams

Niekada nemaitinkite virtų kaulų! Šie kaulai yra kieti ir gali lengvai sulaužyti dantis. Daugiau apie šiuos kaulus galite skaityti šiame straipsnyje.

2. Vidurių užsikišimas

Ilgi kaulai turi minkštus galus, kuriuose yra daug kremzlinės medžiagos. Šios rūšies kaulai gali būti netinkamas pasirinkimas dideliems, agresyviems kramtytojams, nes jie gali nuplėšti didelį gabalą kremzlės.

Kremzlė gali kauptis žarnyne, ir jei jūsų šuo nėra pripratęs prie kaulų arba jis suvalgė jų per daug, jis gali patekti į veterinarijos gydyklą ( dažnai taikoma klizmos procedūra ar net chirurgija), kad pašalintų užsikimšimą.

Tokio sunegalavimo požymiai gali būti pilvo pūtimas, pakitusi laikysena ir dažni nesėkmingi mėginimai tuštintis ar vemti. Tiesiog žinokite apie šiuos požymius arba, dar geriau, nemaitinkite šių kaulų rūšių (pavyzdžiui, šlaunikaulio) dideliems šunims.

3. Dantų skeldėjimas

Ilgi kaulai yra gana kieti ir gali nuskelti jūsų šuns dantis. Plokšti kaulai yra geresnis pasirinkimas vidutinio ir didelio dydžio šunims, nes jie yra daug minkštesni ir jais sunku užspringti.

Plokštieji kaulai taip pat tarnaus ilgiau, nes turi įdomius, trapius paviršius, kurie geriau slepia mėsą nei ilgi kaulai, todėl jie yra daug įdomesni.

Kai kaulai išsausėja, jie taip pat gali tapti trapūs, todėl nepalikite šuns kaulų ištisas dienas. Leiskite savo šuniui kramtyti juos dieną ar dvi, tada išmeskite juos į šiukšlių dėžę ar kompostą.

4. Viduriavimas

Šunys, kurie retai valgo kaulus, arba šunys, valgantys daugiau kaulų nei įprasta, gali susidurti su viduriavimu. Paprastai tai sukelia maistingi ir riebūs kaulai. Ilgi kaulai turi daugiau kaulų čiulpų nei plokšti kaulai, todėl plokštesni kaulai gali būti geresnis pasirinkimas, jei turite viduriavimo problemų.

5. 

Vidurių užkietėjimas

Valgant per didelį kaulų kiekį, šunims gali kilti vidurių užkietėjimas. Galite pamatyti baltas arba gelsvas, miltelių pavidalo išmatas ar net gelsvas, vandeningas išmatas.

Svarbu įsitikinti, kad šuo nuvalgo mėsą, bet nenugraužia per daug kaulo. Apskritai, jei jūsų šuo valgo daugiau poramoginių kaulų, nei jūs planavote, kelis šerimus duokite daugiau mėsos ir mažiau kaulų (jei RAW mityba). Tai subalansuos jo mineralus, įskaitant kalcį ir fosforą.

6. 

Toksinai

Laikykitės atokiau nuo vyresnių gyvūnų kaulų ... Labiau tikėtina, kad jie bus užpildyti toksinais ir teršalais. Geriausia kaulus rinkti iš jaunų, idealu, žole maitintų gyvūnų (būtent tokius naudojame ZENOO maiste). Ekologiškai užauginti gyvūnai taip pat yra saugesnis pasirinkimas dėl tų pačių priežasčių.
Ar artėja graži saulėta diena? Kodėl gi nepasiūlius savo šuniui sveiko ir skanaus kaulo, saulėtą popietę?
Pamatysite, kad jūsų šuo pavargęs ir laimingas praleidęs dieną su kaulu ... Juk nėra nieko geriau už pavargusį ir laimingą šunį su pilnu pilvu !!!