Ar šaltyje džiovintas maistas - augintinių ateitis?

Ar šaltyje džiovintas maistas - augintinių ateitis?

Sparčiai tobulėjant technologijoms ir visoms pramonės šakoms, nenuostabu, kad tobulėja ir augintinių pramonė bei šeimininkų gyvenimo būdas, pradedant išmaniais dubenėliais, baigiant šaltyje džiovintu RAW maistu, kuris jau užkariauja sveiką augintinių gyvenseną propaguojančių tėvelių širdis!

Šaltyje džiovintas maistas - kas tai?

Šaltyje džiovinimo arba kitaip, liofilizacijos, metodas buvo sukurtas NASA iniciatyva prieš kelis dešimtmečius. Šiuo metodu buvo ruošiami maisto produktai skirti astronautams, kurie turi maitintis jais ilgą laiką ir palaikyti stiprų imunitetą. Dabar ši technologija vis populiarėja ir jau mes patys galime įsigyti šaltyje džiovintų produktų, tokių kaip uogos, vaisiai, daržovės ir net mėsa. Tiesa, norint gaminti šaltyje džiovintus produktus yra keliami ypatingai aukšti reikalavimai, todėl nekokybiško produkto galutiniam vartotojui neįmanoma įsigyti.

 

Proceso metu produktai vakuume yra džiovinami labai žemoje temperatūroje (iki -80 °C). Produktuose esantis vanduo iš ledo pavidalo iškart pereina į garų fazę, taip aplenkdamas skysčio fazę. Būtent dėl to, džiovinami produktai nekeičia savo formos, tūrio, spalvos, nepraranda aromatinių ir skoninių savybių, o tekstūrą pakeičia į traškią. Ir žinoma, svarbu nepamiršti, kad visi maisto gedimai ir biologiškai svarbių medžiagų suirimas vyksta būtent skysčio fazėje. 

Ar šaltyje džiovintas maistas toks pats kaip šviežias? 

Šaltyje išdžiovintuose produktuose lieka 98 % visų vitaminų ir mineralų, nesvarbu koks produktas bus džiovinamas. Tiesa, produktas, priklausomai nuo rūšies, tampa lengvesnis net kelis kartus. Pvz., iš 1 kilogramo ZENOO šaldyto maistelio gaunasi apie 250 gramų šaltyje džiovinto maistelio. Svarbu paminėti, kad iš maisto pašalinus vandenį ir drėgmę, produkto kvapas, forma ir skonis nepasikeičia ir prilygsta šviežiam.

Drąsiai galima teigti, kad šaltyje džiovintas RAW maistas = 100% RAW šviežias maistas. Nes maistas ne tik išsaugo visas anksčiau minėtas savybes, bet ir maistinė vertė bei kaloringumas lieka 100% toks pats. Vadinasi, į klausimą, ar šaltyje džiovintas maistas toks pats kaip ir šviežias, galima atsakyti, kad 100% taip. 

Kodėl šaltyje džiovintas šunų maistas taip mylimas šeimininkų?

Ne paslaptis, kad šaltyje džiovintas maistas tiek žmonių, tiek augintinių pramonėje sparčiai populiarėja. Šaltyje džiovintas maistelis ypač mylimas RAW mitybą propaguojančių šeimininkų ir visų kitų, kurie ieško sveikiausio sprendimo savo augintiniui. Taigi, kuo gi ypatingas šis maistas?

Patogus

Maistelio laikymui nereikia jokių specialių sąlygų, jo nereikia šaldyti ar laikyti šaldytuve. Jis gali būti laikomas tiesiog spintelėje! Ir ženkliai paprasčiau jį pasiimti kartu su savimi į keliones ar žygius, dabar su savo augintiniu galite kartu keliauti net į kosmosą!

Ilgas galiojimo terminas

Kokybiškai liofilizuoti ir tinkamai laikomi produktai savo maistines ir skonio savybes gali išsaugoti labai ilgai, net iki 20 metų. 

Maistinė vertė

Priešingai nei sausas maistas, kuris yra kaitinamas keletą kartų, šaltyje džiovintas maistas nėra termiškai apdorojamas. Karštis ne tik ženkliai sumažina maistinę vertę, bet ir sunaikina didelę dalį baltymų, vitaminų ir mineralų. Toks maistas tampa "tuščias" ir ne tik nesukuria vertės mūsų augintiniams, bet ir silpnina jų sveikatą.

Natūralu ir sveika

Džiovinimo šaltyje proceso metu nenaudojami jokie konservantai ar sintetiniai priedai, todėl niekaip nėra pažeidžiamos ar papildomos maisto molekulės. Maistas lieka toks pats sveikas, šviežias ir natūralus! 

Tavo augintinis dar nebandė kosmiško šunų maisto?

ZENOO recepte naudojame tik aukščiausios kokybės produktus iš žmonių (human-grade) kategorijos. Tikra tiesa, kad visus tuos produktus galime valgyti ir mes patys! 

IŠBANDYK!