Patarimai kaip apsaugoti augintinius nuo vasaros pavojų: dehidratacijos, karščio smūgio ir dar daugiau.

Patarimai kaip apsaugoti augintinius nuo vasaros pavojų: dehidratacijos, karščio smūgio ir dar daugiau.

Ar žinote, ką daryti, jei jūsų augintinis patiria dehidrataciją ar šilumos smūgį? Kokie pagrindiniai principai gali apsaugoti keturkojį nuo vasaros pavojų?

Atrinkome svarbiausius patarimus, kaip padėti jūsų šuniui įveikti karštį ir išlikti sveikam šią vasarą. Ilgai nelojant, pradedam!

Atrinkome svarbiausius patarimus, kaip padėti jūsų šuniui įveikti karštį ir išlikti sveikam šią vasarą. Ilgai nelojant, pradedam!

Atrodo akivaizdu, tačiau tai labai svarbus patarimas.
Pasistenkite vaikščioti anksti ryte arba vakare, kai oras yra vėsesnis.
Įsitikinkite, kad augintinis turi priėjimą prie šešėlinės zonos (ar tai būtų jūsų kiemas, paplūdimys, ar kita vieta).
Atminkite, kad augintinio letenos nėra apsaugotos nuo karšto asfalto, todėl, jei galite, rinkitės žolinius paviršius. Palieskite grindinį. Jei jūsų rankai per karšta, asfaltas per karštas ir jūsų šuns letenų pagalvėlėms
Jei šuo aktyvus darykite dažnas pertraukėles, kad jis galėtų atvėsti.
Visada stebėkite augintinį. Jei jums oras nėra per karštas nereiškia, kad taip pat jaučiasi ir jūsų augintinis. Jei šuns liežuvis labai ištysęs, šuo svyruoja, tai ženklas, kad pasivaikščiojimus reikia trumpinti ir ieškoti pavėsio.

Saugokitės karščio smūgio

Kai mes kalbame apie šuns vėsinimą, tam yra tikrai gera priežastis: šilumos smūgis. 

Normali jūsų šuns temperatūra yra nuo 37.7 iki 39.4 laispnių.

Šuo pradės patirti šilumos smūgį esant 40.5 laispnių temperatūrai. Jei temperatūra dar didenė, yra rizika patirti organų pažeidimus.

Pastebėję šiuos simptomus, perkelkite šunį į vėsią vietą. Nuvalykite jį drėgnu skudurėliu arba perbraukite vėsiu, drėgnu rankšluosčiu. 
Atkreipkite dėmesį į šuns vidines šlaunų ir skrandžio vietas, kur yra daugiau stambių kraujagyslių, ir į kojų padus. 

Pabandykite pasiūlyti šuniui vėsaus (ne šalto) vandens, bet lėtai. Jei šuo geria per daug greitai, jis gali vemti, o tai nepadės situacijai. Kai šuo šiek tiek atvėsta, nuveskite jį pas savo holistinį veterinarą, kad įsitikintumėte, kad nėra vidinių pažeidimų.

Dažniausi karščio smūgio požymiai:

Sunkus lekavimas
Išsausėjusios arba pabalusios/šviesiai rožinės dantenos
Tirštesnės nei įprastai seilės
Vėmimas
Viduriavimas
Pusiausvyros praradimas
Alpimas/sąmonės netekimas
Labai greitai plakanti širdis

Pasirūpinkite natūralia pirmosios pagalbos vaistinėle

Vasaros periodu, po ranka turėti pirmosios pagalbos rinkinuką tikrai vertinga. Nesvarbu, ar einate su augintiniu į žygį, bėgate maratoną, ar tiesiog iškilaujate.
Tinkamai pasirinkti produktai gali pagelbėti apsaugoti keturkojį nuo infekcijų ar numalšinant nemalonius vabzdžių įkandimus.

 Gelis su arnikomis

Esame naudoję šį gelį iš prekinio ženklo Weleda. Tačiau gelio svarbu netepti tiesiai ant žaizdos. taip pat prižiūrėti, kad augintinis gelio nenusilaižytų.

Medetka

Antibakterinė, priešgrybelinė. Padeda pagreitinti gyjimą ir yra puikus vitamino E ir A šaltinis. Į puodelį filtruoto vandens pilkite ¼ arbatinio šaukštelio druskos.

Įpilkite rekomenduojamą kiekį medetkos tinktūros (priklausomai nuo gamintojo, kurį pasirinksite). Skysčiu suvilgę vatos tamponėlį, tepkite žaisdą 2-3 kartus per dieną.

Kraujažolė
Priešuždegiminė, antibakterinė. Padeda gaminti naujus audinius ir sustabdo kraujavimą. Naudokite gydant mėlynes, patempimus, įpjovimus, įkandimus, nudegimus ir įgėlimus. Užpilkite kraujožolės arbatą. Su ja suvilgykite vatos tamponėlį ir valykite žaisdą.
Arklių balzamas
Jei augintinis patyrė sunkius sumušimus, galima naudoti arklių balzamą, kurį rasite kiekvienoje didelėje parduotuvėje ar veterinarijos klinikoje.

Neskuskite savo augintinio kailio

Kai kurie žmonės mano, kad šuns skutimas padės jam atvėsti. Tai mitas - pavojingas jūsų šuniui. Jūsų šuns kailis iš tikrųjų jį vėsina ir apsaugo nuo saulės. Nuskustas kailis leidžia saulei patekti ant odos. Tai gali sukelti perkaitimą, saulės nudegimą ir net odos vėžį.

Šuns šukavimas yra naudingas augintiniui turinčiam ilgą ar dvigubą kailį. Svarbu pasirūpinti ir kailio mazgais ir susivėlimais, juos panaikinus šuns kailis lengviau praleis orą ir gaivins keturkojį.

Dehidratacija

Jūsų šuo negali prakaituoti skirtingai nei jūs. Tačiau jei jūsų augintinis perkaitęs, tai galite atpažinti pagal sunkesnį lekavimą ir didesnį seilių kiekį. Taip pat, pablyškusias akis.

Norėdami patikrinti ar nėra dehidratacijos grėsmės, suspauskite šiek tiek savo šuns odos ir kilstelkite į viršų... jei ji atgal atšoksta greitai, tuomet viskas gerai. Jei po truputį, reiškia augintinis patiria dehidrataciją.

 

Atminkite, kad tamsesni kailiai sugeria daugiau šilumos nei šviesūs. Taip pat, antsvorio turintiems šunims yra didesnė dehidratacijos rizika.

Įsitikinkite, kad jūsų šuo visada gali gauti šviežio, vėsaus vandens. Taip pat, galite pasigaminti savo vandens elektrolitų, sumaišę 1 arbatinį šaukštelį druskos ir 1 arbatinį šaukštelį kokosų aliejaus į 1 litrą švarau vandens. Duokite šio vandens savo šuniui, tai atgaivins ląstelių druskas ir mineralus, kurie yra svarbūs hidratacijai, kraujo pH ir nervų sistemai.

Niekada nepalikite augintinio mašinoje!

Galvojate, kad tik keliom minutėm? Net tada, kai lauke nėra taip karšta, temperatūra gali kilti uždaryto automobilio viduje. Nuo 29 laipsnių dieną ji gali pasiekti 38 laispnius per 10 minučių. Po 30 minučių gali būti iki 45 laipsnių. Palikite šunį namuose arba eikite ten, kur jis gali eiti drauge su jumis.

Labai tikimės, kad jums tai pravers!

Smagu, kad domitės savo augintinio gerove, o mes visada būsime šalia jūsų:)
Kviečiame skaityti daugiau mūsų straipsnių ir išmokti svarbių dalykų apie savo geriausią draugą.