Tavo augintinis turi ašarojančias akis? Nuo ko tai kyla ir ką daryti?

Tavo augintinis turi ašarojančias akis? Nuo ko tai kyla ir ką daryti?

Dažnai sutinkama problema

Yra daugybe priežasčių dėl ko mūsų augintiniams gali pradėti ašaroti akys ar net susidaryti ašarų dėmės. Tai gali lemti tam tikro maisto netoleravimas, organizmo stresą keliantys chemikalai (dažniausiai atsirandantys iš tokių produktų kaip cheminiai blusų/parazitų preparatai ir nukirminimo priemonės), fizinės veisimo problemos, konjunktyvitas ar dulkės.

Tad aptarkime dažniausiai sutinkamas priežastis, kurioms reikalinga medicininė apžiūra:

 • įaugusios blakstienos;
 • neįprastai didelės ašarų liaukos;
 • gliaukoma;
 • ragenos opos;
 • katarakta;
 • akių traumos;
 • brachycephalinis sindromas (seklios akiduobės);
 • vaistai (kurie iššaukia padidintą ašarų produkciją);
 • prastos kokybės pašarai( juos aptarsime žemiau)
 • stresas;
 • alergijos;
 • akių sausumas;
 • akių infekcija;
 • neįprastai maža ašarų latakų anga;
 • entropija (įsivertęs į vidų akių vokas);
 • ausų infekcijos;
 • mažų šuniukų dantų kalimasis (ypač maltos bišonam).

Kai kurių maisto produktų netoleravimas

Labiausiai paplitusi priežastis, tai vidiniai uždegimai, atsirandantys dėl nesubalansuotos mitybos. Kad būtų aiškiau, trumpai pažvelkime į ašarų kanalų veiklą. Šie kanalai padeda pašalinti nereikalingas medžiagas iš organizmo. Nors ši funkcija mažai kam žinoma, tačiau ji tokia pati svarbi kaip vėmimas ir viduriavimas.

Nepamirškime ir kitų svarbių organų, atliekančių “švaros” funkciją kaip: oda (inkštirai), ausys (ausų vaškas, geriau žinomas kaip ausų siera) ir akys (ašaros). Kartu sudėjus šie organai pašalina daugiausia nereikalingų medžiagų. Būtent todėl šiuos būdus dažniausiai pasirenka mūsų augintinių organizmas.

Vis dėl to, galime pastebėti, jog vieni šunys linkę labiau ašaroti nei kiti. Dažniausiai tai mažesnės, balto kailio veislės, kurios linkusios į kviečių glitimo netoleravimą.

Kuomet mūsų augintinių (taip pat ir mūsų) organizmas gauna tai ko netoleruoja (pvz: kviečių glitimo) šios medžiagos negali pasišalinti iš žarnyno ir taip sukelia komplikacijas. Paprasčiau tariant, kuomet organizmui nepatinka atitinkamas maistas jis išsiunčia imuninės sistemos kareivius (antikūnus), kad vyktų organizmo valymas. Tokiu būdu visas nereikalingas medžiagas organizmas pašalina per minėtus organus. Jei skaitote šį straipsnį turbūt jūsų augintinio organizmas pasirinko ašarų kanalus.

Tad įsiminkite, jog tokios akių problemos dažnai gali reikšti vidinį žarnyno veiklos sutrikimą, o ašaros veikia tik kaip simptomas. Tai žinome, nes dažnai šeimininkai keičia skirtingus produktus, renkasi skirtingus sauso maisto prekinius ženklus, o akivaizdaus skirtumo nepastebi. 

Kaip ir daugeliui kitų sveikatos sutrikimų, reiktų ieškote ką galime pašalinti iš augintinio kasdienybės, o ne ką vartoti papildomai, nes dažnai taip eliminuojame simptomą, o ne priežastį. Kas dažniausiai yra organizmo uždegimas.

Paprasčiausias ir natūraliausias ašarojančių akių sprendimas - sveika mitybaDažniausiai augintinių ašarojančias akis iššaukiantys antigenai yra kviečiai (taip pat miežiai ir rugiai), pieno produktai (ne fermentuoti) ir jau minėtos nereikalingos cheminės medžiagos, su kuriomis keturkojai susiduria kasdienybėje.

Todėl geriausia, pašalinti sauso ir šlapio maisto (grūdų pagrindo) produktus, bei dantų valymo skanėstus (kviečių pagrindo) ir augintinį supažindinti su natūralia mityba. 

RAW arba kitaip natūrali mityba sudaryta iš 65% žalios (termiškai neapdorotos) mėsos (širdis skaitoma kaip raumeninė mėsa), 15% žalių mėsingų kaulų, 10% žalių organų (kepenų, inkstų, skrandžių…) ir 10% šviežių daržovių.

Panašią receptūrą naudojame ZENOO šviežiame maiste, įtraukiant Baltijos jūros silkę, miško uogas ir kitus natūralius produktus. Tad, jei norite pabandyti subalansuotą, šviežią mitybą, kviečiame išbandyti mūsų ekologišką augintinių maistą.

Pakeitę augintinių įprastą maistą į RAW mitybą, mes natūraliai paskatiname organizmą lengviau valyti nereikalingas medžiagas, taip sumažinant ar net pašalinant uždegimų riziką.

ZENOO maiste nenaudojame grūdų, glitimo ar GMO (genetiškai modifikuotų organizmų). Maistą gaminame su skirtingais aukščiausios kokybė ingredientais, kad užtikrintume maksimalę maistinių medžiagų įvairovę. Kas leidžia jūsų keturkojų organizmui atsistatyti ir stiprėti. Šviežia žuvis, kanapių aliejus ir ekologiška mėsa praturtina maistą omega 3 ir 6 sočiosiomis riebalų rūgštimis, kurios palaiko akių ir smegenų ląstelių produktyvią veiklą.