Ar reikia kirpti šuns kailį vasarą?

Ar reikia kirpti šuns kailį vasarą?

Karščio bangai pasiekus Lietuvą, pradedame jaudintis dėl savo augintinių komforto. Jei nuskusime šunelio kailį, gal jam bus vėsiau? Trumpas atsakymas: NE. Jūs neturėtumėte skusti savo šuns vasarą. 

Šis patarimas galioja visoms dvigubo kailio veislėms. Tokie šunys, kaip Australijos aviganiai, Borderkoliai ir Šetlando aviganiai, taip pat auksaspalviai retriveriai, Labradorai, Springer spanieliai, Niūfaundlendo šunys ir Berno zenenhundai – visi turi dvigubą kailį ir neturėtų būti skutami vasarą.

Daugiau apie dvigubą kailį

Daugelis veislių turi du kailio sluoksnius, kurie apsaugo nuo šalto oro. Išorinis sluoksnis susideda iš ilgų apsauginių plaukų, kurie saugo nuo sniego, ledo ir vandens. Vidinis sluoksnis, arba povilnis, yra minkštas ir šildo bei džiovina jūsų šunį žiemą. Vasarą jūsų augintinis natūraliai turėtų iššerti pavilnį, paliekant tik apsauginius plaukus, kurie sulaiko saulės spindulius ir izoliuoja nuo karščio. Taip leidžiama oro cirkuliacija, odos vėsinimas.


Skutimas keičia kailio tekstūrą

Jei nusiskutote dvigubo kailio šunį, tikriausiai pastebėsite, kad gana greitai pradeda augti nauji plaukai. Deja, pirmiausia užauga apatinis kailis minkštas pūkuotas audinys, kuris lieka šalia odos ir saugo šuns šilumą. Apsauginiai plaukai auga lėčiau ir netrukus pradėsite juos matyti susimaišiusius su pūkuotu apatiniu kailiu.

Šiuo etapu tikriausiai taip pat pastebėsite, kad naujojo dvigubo kailio tekstūra nėra tokia pati kaip anksčiau. Jis būna lipnus ir panašus į Velcro. Velcro yra tvirtinimo medžiaga, pagaminta iš mažyčių kabliukų ir kilpelių, kurie suspaudus prilimpa vienas prie kito. Panašiai ir Jūsų šuns kailis aplips varnalėšomis, sėklomis, žolėmis ir bet kuo kitu.

Dėl tokio švelnaus apatinio kailio ir apsauginių plaukų derinio jūsų šuniui vasarą bus karšta, nes apatinis kailis neleidžia orui patekti prie odos ir trukdo natūraliam vėsinimo procesui. Po kailiu esanti tekstūra taip pat sugeria saulės spindulius ir prisideda prie perkaitimo.


Ne – skutimas nesuteikia vėsos

Jūsų šuns apsauginiai plaukai yra būtini izoliacijai ir apsaugai nuo saulės. Skutimas pašalina šį apsauginį sluoksnį ir augintinis tampa labiau pažeidžiamas saulės nudegimams ir perkaitimui. Vietoj to, kad vėsintų, plaukų skutimas gali padidinti šilumos smūgio ir odos vėžio riziką.


Patarimai

Geriausias būdas padėti jūsų šuniui išlikti vėsiam vasarą yra reguliari priežiūra. Šukuokite, siekdami pašalinti pavilnį ir palaikyti apsauginius plaukus be sąvėlų. Jei namų priežiūra yra per daug sudėtinga, apsvarstykite galimybę nueiti pas profesionalų šunų kirpėją. 

Kaip padėti šuneliui išlikti vėsiam?

Štai keletas papildomų būdų:

  1. Nešiokite vandens: visada turėkite vandens su savimi pasivaikščiojimų metu. Specialūs vandens buteliai su geriamaisiais dangteliais ar nešiojamas vandens dubenėlis gali sumažinti dehidratacija.
  2. Eikite pasivaikščioti vėsesniu laiku: pasivaikčioti išeikite anksti ryte ar vėlai vakare, kai temperatūra yra žemesnė. Venkite tiesioginių saulės spindulių.
  3. Stebėkite aktyvumą: atkreipkite dėmesį į perkaitimo požymius, tokius kaip per didelis dūsavimas ar išplatėjęs liežuvis. Įsitikinkite, jog šuo daro pertraukas ir geria vandenį.
  4. Suteikite prieigą prie vandens: leiskite savo šuniui atsigaivinti vaikų baseine, natūraliuose vandens telkiniuose. Vidaus vėsinimas su oro kondicionieriais, ventiliatoriais ar vėsinimo kilimėliais, taip pat gali padėti.

Papildai kailiui

Kad jūsų šuns kailis išliktų sveikas ir blizgus, apsvarstykite galimybę įtraukti kailio ir odos papildus į jų mitybą. Šie papildai gali suteikti būtinų maistinių medžiagų, kurios stiprina ir skatina natūralų kailio šėrimą ir bendrą odos sveikatą. 

Gerbkite savo šuns natūralų kailį ir leiskite jam atlikti savo darbą. Kailio skutimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos, sukeldamas perkaitimą, odos problemas ir diskomfortą. Suteikite pakankamai vandens ir vėsinimo galimybių bei apsvarstykite kailio papildus jų mityboje, kad užtikrintumėte patogią ir saugią vasarą.

Grįžti į tinklaraštį