Kaip pereiti prie RAW mitybos?
Šunys negali kalbėti ir pasakyti mums, kad jaučiasi blogai, jiems skauda ar pučia pilvą, juos pykina ar sutriko virškinimo trakto veikla, tai mes pastebime jau šiems dalykams įvykus. Tikime, kad kiekvienas šuns šeimininkas nenori suteikti savo augintiniui nemalonių pojūčių, todėl ypač svarbu atsargiai bei atsakingai keisti šuns mitybos įpročius.
Skirtingas maistas - skirtingas skrandžio rūgšties pH lygis
Natūralu, kad šunų, kurie buvo maitinami sausu maistu skrandžio rūgštis yra šarmingesnė (aukštesnis pH rodiklis), nes sausas maistas yra kelis kartus termiškai apdorotas, lengvai skaidomas, visas virškinimo traktas prisitaiko prie tokio maisto, todėl skrandžio rūgšties pH kyla, o neįdarbinti virškinimo fermentai tiesiog išnyksta. Tačiau maitinant augintinį žalia mėsa, žaliomis daržovėmis, sėklomis, šarminės skrandžio rūgšties nepakanka, reikalinga žemesnis pH lygis (apie 2 pH) bei tam tikri virškinimo fermentai, kad organizmui pavyktų suvirškinti gautą maistą. Todėl suprantama, kad ilgiau sausu maistu maitintiems šunims mitybos pakeitimas gali užtrukti ir būtent todėl labai nerekomenduojame RAW maisto maišyti su sausu maistu, nes tuomet virškinimo traktas patiria didžiulę apkrovą bandydamas prisitaikyti prie vis keičiamo maisto.
Mitybos keitimo būdai
Dažniausiai rekomenduojami mitybos keitimo būdai yra du.
Pirmasis, tai bado dieta.
Po paskutinio maitinimo 24 valandas augintiniui nėra duodama jokio maisto, skanukų, kaulų ar pan., paliekama galimybė tik gerti šviežią vandenį. O praėjus 24 valandų laikotarpiui, šuniui pasiūlomas jau naujas maistas.
Bado dietos perėjimas gali būti taikomas suaugusiems ir sveikiems šunims, nerekomenduojama jo taikyti senjorams ar sveikatos problemų turintiems šunims, mažiems šuniukams bei šunims, kurie labai ilgą laiką valgė tik sausą maistą.
Antrasis, turbūt populiariausias, būdas yra mitybos keitimas palaipsniui. Taikant šį metodą mityba yra pakeičiama šiek tiek daugiau nei per savaitę, t.y.:
- 1 dieną dienos porciją sudaro įprastas maistas ir mažas kiekis naujo maisto;
- 2-3 dienomis dienos porciją sudaro 75% įprasto maisto ir 25% naujo maisto;
- 4-5 dienomis dienos porciją sudaro 50% įprasto maisto ir 50% naujo maisto;
- 6-7 dienomis dienos porciją sudaro 25% įprasto maisto ir 75% naujo maisto;
- O nuo 8 dienos visą porciją sudaro tik naujas maistas.
Sklandaus perėjimo draugas - natūralūs probiotikai bei obuolių actas
Norėdami palengvinti organizmo ir virškinimo trakto adaptaciją prie naujos mitybos - naudokite probiotikus. Labai rekomenduojame rinktis ne sintetinius, o natūralius probiotikus, kurie nedirgins organizmo ir nesukels papildomų reakcijų. ZENOO komanda rekomenduoja rinktis kefyrą, natūralų jogurtą, raugintus kopūstus - jie padės atstatyti žarnyno mikroflorą bei paskatins reikalingų fermentų gamybą.
Taip pat, obuolių acto naudojimas pereinamuoju laikotarpiu gali palengvinti visą procesą, nes būtent obuolių actas žemina virškinamojo trakto pH lygį ir padeda organizmui lengviau pradėti virškinti naujus produktus.
Galimas šalutinis poveikis pereinamuoju laikotarpiu
Neišsigąskite, jei Jūsų šuniukas pirmomis dienomis minkščiau tuštintis arba vems, pasikeitus mitybai organizmas patiria stresą, o nemokėdamas suvirškinti naujų medžiagų jas identifikuoja kaip antikūnius, kuriuos bando pašalinti iš organizmo. Todėl tokie procesai pereinamuoju laikotarpiu yra normalu, ir jie baigiasi kai jau pilnai yra pradedama maitinti nauju maistu.